Розпочали новий рік з важливої зустрічі – педагогічної ради.
Розпочали новий рік з важливої зустрічі – педагогічної ради. Цього разу ми зосередилися на питанні, яке турбує кожного з нас: як зберегти емоційне здоров’я в складні часи? Постійний стрес, пов’язаний з військовими діями, впливає на наш емоційний добробут. Великий обсяг роботи, нові виклики в освітньому процесі посилюють відчуття виснаження. Робота з дітьми завжди вимагає додаткових зусиль і емоційної віддачі.
Допомогла розібратися з витоками цієї проблеми й способами її подолання психологиня, авторка психологічних тренінгів для психологів, педагогів та психотерапевтів Якимова Яна Леонідівна. Зокрема, педагоги ліцею з'ясували, що таке психологічне вигорання і як воно проявляється; обговорили причини вигорання, пов'язані зі стресом війни, перевантаженням роботою та іншими факторами; навчилися розпізнавати перші ознаки вигорання у себе та колег за допомогою арттерапевтичних вправ; отримали практичні рекомендації щодо профілактики та подолання вигорання; ділилися досвідом та підтримували один одного. Вчителі з'ясували, що психологічне вигорання – це серйозна проблема, яка потребує уваги. А здоров’я вчителя – це запорука успішного навчання наших учнів. Лише при хорошому самопочутті педагог може дарувати свою енергію та позитив дітям.
Отож варто дбати про себе: виділяти час для відпочинку, займатися улюбленою справою, спілкуватися з рідними та друзями.
Просити про допомогу: не соромитися звертатися до колег, адміністрації або психолога за підтримкою.
Спілкуватися: ділитися своїми почуттями та думками з колегами, це допоможе відчути, що ти не один.
Навчитися розслаблятися: використовувати різні техніки релаксації, такі як дихальні вправи, медитація тощо.
Змінити своє ставлення до роботи: зосередитися на позитивних аспектах своєї професії, встановлювати реалістичні цілі. Педагогічний колектив виносить щиру подяку Яні Леонідівні за чудовий релаксаційний тренінг.
#педрада #вигорання #психологічнездоров’я#вчителі #підтримка